Bilim Etkinlikleri

Tarih: 18.01.2016 00:00

Bilim Etkinlikleri

Temalı Tur: Bilim merkezimizde deney düzeneklerinin bulunduğu alanda bilim iletişimcisi personel tarafından temalı turlar düzenlenmektedir. Tur zamanları ve içerikleri hakkında ayrıntılı bilgiyi ‘Bize Sorun’ alanındaki personelden alabilirsiniz.

Deney alanlarında bulunan ‘Bilim İletişimcisi’ personele merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Bilim merkezimizde düzeneklerimize "DOKUNMAMAK" yasaktır.

 

Bilim Gösterileri : Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Bilim Şovu ekibi  merkezimizde gerçekleştirilen eğlenceli bilimsel deneyler ile ziyaretçilerimize bilimin eğlenceli yüzünü göstererek, hem sorgulamalarını hem de eğlenmelerini sağlıyor.

Bilim gösterileri; hafta sonu; 10:00 – 13:00 – 15:00 saatleri arasında “Deney Alanları” bölümündeki sahne alanında yapılmaktadır.

 

Serbest Atölye: Düzenek alanlarına konumlandırılan serbest atölye masalarında, kısa bir zaman diliminde gerçekleştirilen atölye çalışmasıdır. Atölye çalışmaları 7-12 yaş grubuna hitap etmektedir. Atölyeye katılabilecek yaş grubunun duyurusu önceden yapılmaktadır. Her seans 1- 1.5 saat aralığında  maksimum 10 öğrenciyle gerçekleşir.

Seanslar ve içerik ayrıntıları hakkında bilgilendirmeyi ‘Bize Sorun’ alanından ve ‘Bilim İletişimcisi’ personelden elde edebilirsiniz.

 

Tematik Atölyeler: BTM’de her hafta sonu farklı temalarda 8-12 yaş arası çocuklara yönelik atölye çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar Geleceğin Meslekleri, All Star ve Minik Mucitler olarak üç başlıkta toplanmaktadır. Katılımcıların bilime farkındalık kazanmasını ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlayan tematik atölye çalışmaları ücretli olup, kayıtlar sitemizden de yapılabilmektedir. 

Tarih: 18.01.2016 00:00
Bilim Etkinlikleri - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.