Şenlik Yarışma

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ev sahipliğinde her sene Mayıs ayında gerçekleşen, bilimsel çalışmaları ve icatlarıyla farklı bir çok kesimden grup ve bireylerin katıldığı gelenekselleşmiş bir etkinliktir.

Tarih: 20.01.2016 00:00

Ödüllendirilecek Mucitler Aranıyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en gözde projelerinden BursaBilim ve Teknoloji Merkezi, toplumun bilim ve teknolojiye ilgisinin artmasınısağlamak amacıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi başta çocuklar ve gençler olmaküzere toplumun her kesimini bilime ve bilimsel düşünmeye teşvik etmek amacıylaprojelerini sürdürüyor. 6-7-8 Mayıs 2016’da beşincisi düzenlenecek olan TürkHava Yolları Bursa Bilim Şenliği BTM’nin bu yönde en dikkat çekici faaliyetlerindenbiri olarak öne çıkıyor. Bursa Merinos Park’ta açık havada üç gün süreyle düzenlenenşenlik atölyeler, proje yarışmaları ve bilim gösterileri ile tam bir bilimkarnavalı havasında geçiyor.  Biliminsadece kapalı kapılar ardında ve uzmanlar tarafından değil, hayatın her anındave herkes tarafından yapılabileceğini gösteren Bilim Şenliği, bilime gönülvermiş bireylerin icatlarını da proje yarışması ile değerlendiriyor. Bukapsamda yapılan proje yarışması ile toplam 102 bin TL ödül sahiplerini bulmuşolacak.  

Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliği Proje Yarışması’ndatema Bilim ve Teknoloji olarak belirlendi. Bu geniş yelpazede dileyen herkesinkatılabileceği proje yarışmasında projeler Minik, Çocuk, Genç ve Usta Mucitlerolarak belirlenen kategorilerde değerlendirilecek.  Toplam 102 bin TL ödülün sahiplerini bulacağıproje yarışmasına en geç 1 Nisan 2016’ya kadar www.bursabilimsenligi.org  adresinden başvuru yapılabilir.  Projeler temaya uygunluk ve prototipe sahipolma gibi gerekli şartları yerine getirdikleri durumda ön elemeden geçiyor. Finalekalacak 50 proje ise 19 Nisan tarihinde www.bursabilimsenligi.orgadresinden ilan edilecek. Alanında uzman sanayiciler, iş adamları veakademisyenlerden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu 6-7-8 Mayıs 2016’taMerinos Park’ta gerçekleşecek finalde yarışacak projeler, dereceye girmedurumunda ticarileşmesi için de fırsat yakalamış olacak.  Geçen yıl 600’ü aşkın projenin katılımgösterdiği yarışmaya tüm Türkiye’den bilim severlerin yoğun ilgisi bekleniyor.Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen çalışmada yapılacak duyurular ile öğrencilerinde proje yarışmasına katılması sağlanacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkısıyla bu yıl 102bin TL’ye yükseltilen toplam ödül ile yarışmada sadece ilk üçe giren projeleredeğil, finale kalan 50 projeye de ödül verilmiş olacak.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bilim ve teknolojiningelişmesi ve mucitlerin önünü açmak amacıyla farklı projelerine devam edecek.

 

 


 

 Bilim Şenliği 2014-2015 Fotoğrafları için Tıklayınız

Tarih: 20.01.2016 00:00
Şenlik Yarışma - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.