Elektrikli Sürücüsüz Servis Araçları Faaliyete Başlıyor

Michigan Üniversitesi öğrencileri, yakında sürücüsüz servis aracından faydalanabilecek. Elektrikle çalışan bu araçlar sonbahar itibariyle kampüs içinde kullanıma girecek.

Tarih: 11.08.2017 09:07

Petrol kaynaklarının giderek azalması ve pahalı olması aynı zamanda çevreye zarar vermesinden ötürü otomobil üreticileri; insanların ilgisiyle doğru orantılı olarak bu alana daha çok yatırım yapmaya başladı. Türkiye’de son zamanlar da gözümüze çarpan Hybrit Toyota CH-R bunun en somut örneği diyebiliriz.


Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde de her geçen gün çevreci elektrikli araçlar üzerine çalışmalar daha da artmaktadır. Hatırlarsak bununla ilgili 2014 yılında Türkiye’de önce İstanbul Teknik Üniversitesi ardından Yıldız Teknik Üniversitesi geliştirdikleri %100 elektrikli araçları tanıtıma sunmuşlardı.


üm bu gelişmelerle birlikte ABD Michigan Üniversitesi öğrencileri elektrikli servis araçlarını artık üniversite içinde kullanabileceklerini açıkladı. Bu elektrikli ve sürücüsüz araçlar; Michigan üniversitesinde, kampüs içinde yolculuk için sonbaharda kullanılmaya başlanacak.
Etiketler: sürücüsüz servis elektrik michigan
Tarih: 11.08.2017 09:07
Elektrikli Sürücüsüz Servis Araçları Faaliyete Başlıyor - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.