BTM'de Mart Ayı Programı

Tarih: 07.03.2017 00:00
Güneş sistemine yolculuğumuz planetaryumda muhteşem bir film ve Stellarium sunumu ile başlayacaktır.

Güneş sistemi ve evrenle ilgili tüm sorularımıza cevap arayacağımız bu sunumdan sonra güneş sistemindeki gezegenlerin büyüklükleri, birbirine uzaklıkları ve onların en bilinmez özelliklerini eğlenceli etkinlikler ile öğreneceğiz.

Takım oyunları, etkinlikler ve atölye çalışmaları ile tüm öğrendiklerimizi pekiştireceğiz.
 
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Sanat & Saat etkinliği katılımcıların sanatla iç içe olarak El-göz koordinasyonunu desteklemek, küçük kas gelişimini, el becerilerini geliştirebilme, deşarj olma ve duygusal bakımdan rahatlamalarını sağlama, yaratıcı yönlerini geliştirme, parmak kaslarını destekleme, farklı malzemeleri tanıma ve kullanma yeteneklerinin gelişimini desteklemektedir.
 
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
İnovasyon İstasyonunda katılımcılara bilimsel etkinlik sunuyoruz. Amacımız katılımcıların keşfetmelerine yardımcı olmaktır. Katılımcılar bilim adamları gibi, öngörme, gözlemleme, sınıflandırma, hipotezleme, deney yapma ve iletişim kurma gibi süreç becerilerini uygulayacaklardır.

Bu çalışma katılımcılarımızın bir bilim adamının tutumunu geliştirmeye, fikirleri paylaşma arzusunu geliştirmeye ve teşvik etmesi hedeflenmektedir.
 
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Kendi mikroskobunu yapmaya ne dersin? Biyoloji araştırmalarında örnek hazırlayarak araştırmalar nasıl yapılıyor? Mikroskoplar ne kadar küçük canlıları gösteriyor?

Tüm bu soruların yanıtlarını merak ediyorsan kendi mikroskobunu yaparak araştırmalarına başlayabilirsin.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Katılımcıların Güneş Sistemini öğrenecekleri ve Gezegenlerin Güneşe olan mesafesini öğrenip Astronomi ile ilgili bilgi sahibi olacakları atölye çalışmasıdır. Strafordan güneş sistemi yapımı oldukça kolay ve ilginç tasarımlar arasında yer alıyor. Bu güzel tasarım çocuklara öğretilerek çocukların güneş sistemi ve gezegenler hakkında bilgi edinmelerine hayal güçlerini geliştirmelerine yardımcı olur.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
’BTM’ de Bir Gece’’ etkinliğine Suriyeli Astronot Muhammed A. Faris de konuk olacak.

Bilimseverler, gecenin başında Planetaryum’da Astronot Faris ’in anlatımı ile uzayın derinliklerine keşfe çıkacaklar.

Etkinlikte bilim atölyeleri ve bilimsel söyleşilerle uzay ve gökyüzü ile ilgili bilgilenirken gecenin ilerleyen saatlerinde gökyüzü gözlemine de katılacaklar.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Şubat ayında duyurusunu yaptığımız "Öğretmenler Loncası" programının ilk oturumu, Yrd. Doç. Dr. Devrim Akgündüz ile başlıyor. Eğitim içeriği ise aşağıdaki gibidir;

STEM Nedir? STEM’in Önemi
Dünyada ve Türkiye’de STEM
STEM Eğitiminin Bileşenleri
Uygulamalı STEM Eğitimi Atölyesi

*Başvurular www.bursabtm.org adresinden yapılmaktadır.
"Öğretmenler Loncası eğitimlerine sadece üyeler katılabilir.
"Öğretmenler Loncası üyeliği için değerli eğitimcilerimizi BTM'ye bekliyoruz. 
******Öğretmenler Loncası üyeliği ücretsizdir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
İki gün sürecek olan "Kodlama'ya Başlıyorum" etkinliğinde katılımcılar, en basit programlama arayüzlerinden biri olan Scratch kullanımından başlayarak, programlamayı öğrenecekler ve hayallerini gerçekleştirmenin keyfine varacaklar.
 
Arduino ile sensörleri kullanmayı, akış diyagramları, döngüler, değişkenler, diziler ile ilgili uygulamalar yapmayı öğrenecekler ve programın sonunda ise tüm eğitimlerde öğrendiklerini uygulayarak bir proje ortaya koyacaklardır.
 
*Katılımcıların kullandığı materyaller ve oluşturduğu tüm projeler kendilerinde kalacaktır.
**Katılımcıların bilgisayar getirmesi gereklidir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Tarih: 07.03.2017 00:00
BTM'de Mart Ayı Programı - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.