BTM'de Nisan Ayı Programı

4-5-6-7 Mayıs'ta TÜYAP Fuar alanında yapılacak Türkiye'nin en büyük Bilim Şenliği'ne hazırlıklar tüm hızla devam ederken Nisan ayı boyunca da siz değerli bilimseverleri şenlik için ısındırmak istiyoruz.

Tarih: 02.04.2017 13:45
Okul öncesi dönem çocuğun en rahat gözlem yapılabilecek dönemidir.  Oyunlarla çocuk daha net gözlemlenebilir. Eğitmen çocuğun  farkındalığını, görsel algısını, grup içi davranışlarını, motivasyonunu gözleyebilir. Gözlem formlarını sayısal verilerle doldurduğunda oyun ortamında herkesi değerlendirebilir. Bu bilgileri diğer derslerle ilişkilendirdiğinde her çocuk hakkında daha sağlıklı bilgilere ulaşır ki geleceğin eğitim sisteminin en önemli vasfı çocuğu çok iyi tanımakla başlar. İlgi alanları daha net bilinen çocukla ona göre diyalog kurulabilir. Algı ve beceri durumuna göre eğitim kurgulanabilir.

13.00 - 14.00 Ailecek Oyunlar
14.00 - 15.00 Çocuklar İçin
14.00 - 15.00 Değerlendirme
 
Kayıt İçin 0224 716 3740
Katılımcıların Güneş Sistemini öğrenecekleri ve Gezegenlerin Güneşe olan mesafesini öğrenip Astronomi ile ilgili bilgi sahibi olacakları atölye çalışmasıdır. Strafordan güneş sistemi yapımı oldukça kolay ve ilginç tasarımlar arasında yer alıyor. Bu güzel tasarım çocuklara öğretilerek çocukların güneş sistemi ve gezegenler hakkında bilgi edinmelerine hayal güçlerini geliştirmelerine yardımcı olur.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Kısa bir süreliğine bir bilim insanın deneyimini yaşamaya ne dersin? Siz katılımcılar önce merak ile başlayan serüvene dahil olup; bir laboratuvar ortamında elektriği ileten madde yapımıyla devam edeceksiniz. Kendi ürünün bu iletken maddeyi kullanarak da birçok farklı elektrik devre elemanlarıyla hiç bir yerde görülmemiş sadece senin olan, tasarım ürünlerinin yapımını gerçekleştireceksiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, Bursa’da bilimin her aileye dokunması için gerçekleştirdiği MAKER aile etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda BTM tarafından bu yıl 2.si gerçekleştirilecek olan ‘Üfle Gitsin Yarışması’ bilim sever aileleri bir araya getirmeyi hedefliyor.  

23 Nisan’a özel gerçekleştirilecek etkinlikte aileler, yarışma prosedüründe belirtilen malzemeleri kullanarak balonla giden bir araç tasarlayacak, üretecek ve 23 Nisan 2017 saat 14.00’te araçlarını yarıştıracaktır. Yarışma puanı,  kullanılmayan malzemelerden kazanılan puanlar ve kat edilen mesafe birimi toplanarak elde edecektir. 
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramına özel harika bir tematik atölye daha. 5-6 yaş aralığındaki minik mucitlere yönelik tasarlanan   “Duyular ve Duygular” atölyesi ile çocuklarınız daha iyi iletişim kurmanın yollarını öğrenecek, özel tasarlanan kartlarla duyu organlarının insan doğasındaki önemini keşfedecekler.
 
Tanışma oyunu ve eğitici çizgi film ile başlayacak etkinlik bilimsel içeriklik renkli oyunlarla zirveye taşınacak.  Özel olarak hazırlanan tematik atölye minik bilimseverlere duyu ve duygulara ilişkin önemli bir deneyim kazandıracak…
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
150 milyon yıl önce dünya hayatına egemen olan dinozorların gizemli dünyası Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde sizleri bekliyor.   

Dinozorlar hakkında merak edilen konuların, eğlenceli bir şekilde sunulduğu, çocukların dinozorların dünyasını daha yakından keşfedebilecekleri etkinlikte aileler de çocuklarıyla birlikte nitelikli zaman geçirmenin keyfini çıkaracak.   Minik mucitler ebeveynleri ile birlikte Devr-i Dinozor sergisinde fosil arayacak,  eğlenceli oyunlarla ipuçlarını birleştirip dinozor türlerini yakından tanıyacak…
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Tarih: 02.04.2017 13:45
BTM'de Nisan Ayı Programı - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.