BTM'den Öğretmenler Loncası

Bilgi toplumu inşa eden öğretmenlerin bilime ilişkin donanımlarını artırmak adına projelendirilen Öğretmenler Loncası Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde hayata geçiriliyor.

Tarih: 19.01.2017 00:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin bilim adamlarını yetiştirme hedefiyle kentte kazandırdığı vizyon projesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin (BTM), bilimsel eğitime katkıları sürüyor. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi klasik eğitim kalıplarının dışına çıkarak eğitimde bilimsel farkındalığı artırmak ve bilimi topluma yaymak amacıyla öğretmenlere yönelik önemli bir proje başlattı.

Bilimsel eğitimin yaygınlaştırmak ve öğretmenlerin bilimsel anlamda donanımları attırmak adına projelendirilen “Öğretmenler Loncası” başlangıçta 9 farklı bilimsel eğitim modeli ile öğretmenlerin teorik ve pratik uygulamalarla eğitilmesini içeriyor.


Bilimi, çocuk ve gençlere sevdirerek gelecek nesillere aktarılması amacıyla kurgulanan, eğitim tekniklerini geliştirmek adına pratik uygulamaları da içeren “Öğretmenler Loncası” öğretmenlerin bilime daha yakın ve yatkın olmalarını sağlayacak. “Öğretmenler Loncasına katılım sağlayan öğretmenler, alanında uzman isimlerden bilimin uygulamalı alanlarına ilişkin üst düzey eğitim alacaklar.

Öğretmenler Loncası, “Bilim İletişimi, STEAM, MONTESSORI, Materyal Tasarımı, Müfredat Bağlantılı Atölye Çalışmaları, Yazılım Destekli Gökbilim, Günümüz Teknolojilerini Kullanma, Programlanabilir Elektronik Kitler İle Ürün Geliştirme, Eğitim-Öğretim ’de Web Uygulamalarını Kullanabilme” eğitimlerini içeriyor. Bilime merak duyan tüm öğretmenlerin başvurabileceği “Öğretmenler Loncası” ile bilimsel kültürün artırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor.

Proje ayrıca, eğitimcilerin farklı öğretim tekniklerini tanıyarak yeni öğretim yöntemi stratejileri geliştirmesine de faydalı olacak. Öğrencilerin ve çocukların bilimsel gelişiminde, formal eğitime alternatif olarak informal eğitimi esas alan BTM’nin “Öğretmenler Loncası”, yeni eğitim- öğretim metotlarına yönelik farkındalık yaratarak örgün eğitime de önemli bir katkı sunacak.

Detaylı bilgi için 0224 716 3740 numaralı hattı arayabilirsiniz.
Etiketler: btm öğretmenler loncası bilim öğretim teknik
Tarih: 19.01.2017 00:00
BTM'den Öğretmenler Loncası - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.