Bursa Bilime Doydu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ve Bebka Tarafından Türk Hava Yolları’nın İsim Sponsorluğunda Bu Yıl Tüyap Fuar Alanında Düzenlenen Bilim Şenliği’ni 175 Bin Kişi Ziyaret Etti.

Tarih: 10.05.2017 13:59

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ve Bebka Tarafından Türk Hava Yolları’nın İsim Sponsorluğunda Bu Yıl Tüyap Fuar Alanında Düzenlenen Bursa Bilim Şenliği’ni 175 Bin Kişi Ziyaret Etti.

Bursa’da Bilimi 7’den 70’e Herkese Sevdirmek, Çocuklara Eğlenerek Öğrenme İmkanı Sağlayacak Bir Platform Sağlamak Amacıyla 6 Yıl Büyükşehir Belediyesi Tarafından Bebka’nın Destekleriyle Başlatılan Bursa Bilim Şenliği, Bu Yıl İlk Kez Tüyap Fuar Alanı’nda Gerçekleştirildi. Böylelikle Olumsuz Hava Koşullarından Da Etkilenmeyen Şenliğe Katılım Önceki Yıllara Göre Daha Yoğun Oldu. Şenlik Kapsamında Daha Önce 2900 Kişiyle Avustralya’ya Ait Olan Bilimsel Deney Rekoru Da 3417 Kişinin 42 Dakika Süren Deneyi İle Bursa’ya Kazandırıldı. Bu Rekor İle Bursa Ve Türkiye, Guinness Rekorlar Kitabına Girmiş Oldu. Türkiye Genelinden ‘Enerji Verimliliği’ Alanında 1120 Projenin Katıldığı Toplam 102 Bin Tl Para Ödüllü Yarışmalar Da Mucitlerin Enerjiye Bakış Açısını Gözler Önüne Serdi. Şenlik Boyunca 78 Farklı Atölye Alanında 150’den Farklı Atölye İçerisinde 74 Bin 823 Atölye Çalışması Gerçekleştirildi. 

Bu Arada Bilim Şenliği Kapsamında Aynı Zamanda Bir De Türkiye Rekoruna İmza Atıldı. 275 Okuldan 2600 Öğrencinin Katılıyla Yapılan Mangala Turnuvasında 4 Günde Toplam 8 Bin 830 Karşılaşma Yapıldı. İlköğretim 3’üncü Sınıftan Lise Son Sınıfa Kadar 7 Ayrı Kategoride Yapılan Müsabakalarda Dereceye Giren Öğrenciler Plaket Ve Oyun Seti İle Ödüllendirildi. Her Kategorinin Birincilerine İse Bisiklet Hediye Edildi.

Kapalı Mekanda Olması Sayesinde Kötü Hava Koşullarından Etkilenmeyen Bilim Şenliği’ni Bu Yıl 4 Gün Boyunca 175 Bin Kişi Ziyaret Etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bilimin Daha Geniş Kitlelerle Buluşması Amacıyla Düzenledikleri Bilim Şenliğinin Her Yıl Daha Da Kapsamlı Hale Geldiğini Söyledi. Öğrencilere Teorik Eğitimi Uygulamaya Dönüştürme İmkanı Sağlayan Bilim Ve Teknoloji Merkezi İle Bursa’da Bilim Alanında Önemli Bir Mesafe Kat Edildiğini Hatırlatan Başkan Altepe, Özellikle Bilim Şenliğine 7’den 70’e Katılımın Her Yıl Daha Da Artmasının Memnuniyet Verici Olduğunu Kaydetti.Tarih: 10.05.2017 13:59
Bursa Bilime Doydu - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.