Öğretmenler Loncası Eğitimleri Başlıyor!

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi klasik eğitim kalıplarının dışına çıkarak eğitimde bilimsel farkındalığı artırmak ve bilimi topluma yaymak amacıyla öğretmenlere yönelik önemli bir proje başlattı. Bilimsel eğitimin yaygınlaştırmak ve öğretmenlerin bilimsel anlamda donanımları attırmak adına projelendirilen “Öğretmenler Loncası” başlangıçta 9 farklı bilimsel eğitim modeli ile öğretmenlerin teorik ve pratik uygulamalarla eğitilmesini içeriyor.

Tarih: 14.03.2017 00:00

Bilimi, çocuk ve gençlere sevdirerek gelecek nesillere aktarılması amacıyla kurgulanan, eğitim tekniklerini geliştirmek adına pratik uygulamaları da içeren “Öğretmenler Loncası” öğretmenlerin bilime daha yakın ve yatkın olmalarını sağlayacak. “Öğretmenler Loncası”na katılım sağlayan öğretmenler, alanında uzman isimlerden bilimin uygulamalı alanlarına ilişkin üst düzey eğitim alacaklar. Öğretmenler Loncası, “Bilim İletişimi, STEAM, Montessori, Materyal Tasarımı, Müfredat Bağlantılı Atölye Çalışmaları, Yazılım Destekli Gökbilim, Günümüz Teknolojilerini Kullanma, Programlanabilir Elektronik Kitler İle Ürün Geliştirme, Eğitim- Öğretim ’de Web Uygulamalarını Kullanabilme” eğitimlerini içeriyor. Bilime merak duyan tüm öğretmenlerin başvurabileceği “Öğretmenler Loncası” ile bilimsel kültürün artırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor. 

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi öğretmen eğitimlerine başlıyor! 

25 Mart 2017, cumartesi günü gerçekleşecek olan ilk öğretmenler loncası eğitimi “STEM Eğitimi” ile başlangıcını yapacaktır. Eğitim atölye ile tamamlanacak, bilginin uygulanması için model oluşturma sağlanacaktır.

12:00-12:15 Eğitim İçin Kayıtların Yapılması
12:15-13:00 Bilim merkezi nedir? Eğitimde rolü ve önemi .
13:00-14:00 STEM Nedir? STEM’in Önemi
14:00-14:15 Ara Çay
14:15-15:15 Dünyada ve Türkiye’de STEM, STEM Eğitiminin Bileşenleri
15:15-16:00 Uygulamalı STEM Eğitimi Atölyesi

STEM eğitimi Yrd. Doç. Dr. Devrim AKGÜNDÜZ tarafından gerçekleştirilecektir. Dr. AKGÜNDÜZ İstanbul Aydın Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Başkanlığı yapmakta ve STEM Okulu, STEM Lab direktörlüğünü ve STEM Öğretmeni yetiştirmeyi amaçlayan STEM Öğretmeni Sertifika Programını yürütmektedir.
Eğitim ücretsiz olup eğitimden öğretmenler loncası üyeleri başvurabilecektir.

Eğitim için kontenjan sınırlaması vardır.

Eğitim programı BTM Öğretmenler Loncası üyelerine özeldir.

BTM'ye gelerek Öğretmenler Loncası formu doldurduğunuz takdirde isminiz formda gözükecektir böylece online kayıt yaptırabilirsiniz. İsminiz listedeyse lonca üyeliğiniz kabul edilmiş ve eğitime kaydınız yapılmıştır.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için; 0224 716 3740


Tarih: 14.03.2017 00:00
Öğretmenler Loncası Eğitimleri Başlıyor! - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.