Öğretmenler Loncası İkinci Eğitimini Gerçekleştirdi

Bursa BTM ve Gazi Üniversitesi, bilim merkezleri okul işbirliğinin sağlanması için öğretmenlere yönelik eğitim çalışması yaptı.

Tarih: 23.05.2017 00:00


Öğretmenler Loncası TÜBİTAK-BİLMER Projesi ile ikinci eğitimini yaptı.

 Bilime ve gelecek nesillere öğretmeye meraklı 23 öğretmenin katılıyla gerçekleşen eğitimde bilim merkezlerinde öğrenme, deney düzeneklerinde öğrenme sırasında yapılması gerekenler, bilim merkezi gezisi için anlatılacak düzeneklerin ders planlarının çıkarılması ve bu düzenekler için gezi öncesi veya sonrası öğretmen işbirlikli atölye çalışmaları gibi birçok konuda eğitimlerin ve uygulamaların yapıldığı program 20-21 Mayıs tarihlerinde Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirildi. Program Gazi Üniversitesi’nden altı öğretim görevlisi ve bursiyerlerin bilim merkezi okul işbirliği için yaptıkları proje ile gerçekleştirildi.

Öğretmenler loncası eğitiminde her öğretmen kendi mikroskobunu yaparak ve teleskobunu yaparak STEM(Science-Tecnology-Engineering-Mathematics) çalışması gerçekleştirdi. Kimyayı eğlenceli bir hale getiren Adli Tıp deneyleri ile kimyasal ayrıştırma yöntemleri ve kan analizi yapıldı. Etkinlikte World cafe tekniği ile bilim merkezlerinde öğrenme tartışıldı.

Etkinlikte katılımcı olan öğretmenler “Öğretmenler Loncası”sertifikasını alarak eğitimi tamamladılar.


   


 


 
Etiketler: öğretmen lonca ikinci eğitim tübitak bilmer proje
Tarih: 23.05.2017 00:00
Öğretmenler Loncası İkinci Eğitimini Gerçekleştirdi - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.