MARS 2050 YAŞAM ALANI FİKİR YARIŞMASI TAKVİMİNİN ERTELENMESİ HAKKINDA DUYURU

DSO’nın küresel salgın olarak ilan etmesinden önce ve hemen sonra ülkemizin topyekûnmücadele seferberliği ilan ettiği Viral Enfeksiyon Covid-19 nedeniyle normal şartlarda teslim tarihi 1 Nisan 2020 olan Mars 2050 Yaşam Alanı Fikir Yarışması’nın tarihinde değişiklik yapılması gereği ortaya çıkmıştır. Ve güncel teslim tarihi 1 Temmuz 2020 olarak belirlenmiştir.

Hep birlikte Devletimizin aldığı ivedi ve kapsamlı önlemlere paralel, kişisel tedbir ve temkin ile aşmamız gereken bu sıkıntılı süreçte ülkemiz ve diğer ülke vatandaşlarının en az kayıp ve hasarla atlatması temennimizi tüm yarışma ilgilenenlerine ve kamuoyuna duyurur, saygılarımızla yarışma sürecinde tüm ilgilenenlere keyifli, verimli ve başarılı bir süreç dileriz.

GÜNCELLENEN TESLİM TARİHİ:1 TEMMUZ 2020 Çarşamba akşam 17:00’de teslim edilmiş olması gerekmektedir. Postalama ile yapılan teslimlerin bu tarih ve saati dikkate alarak planlanması gerekmektedir.

TESLİM ADRESİ: Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) (Yalova Yolu BUTTİM Fuar Alanı Yanı) Altınova Mah. Fuar Cad. No:23 Osmangazi / Bursa (Elden veya postalama ile teslim yapılabilir)

TESLİM FORMATI: ÖĞRENCİ KATEGORİSİ 2 ADET 70X100 cm (DİKEY), PROFESYONEL KATEGORİ: 4 ADET 70X100 cm (DİKEY)renkli çıktı alınıp belirtilen adrese teslim edilmeli veya postalanmalıdır.(Jüri üyelerinin tüm önerileri aynı ortamdainceleyebilmesi gereğini sağlamak için dijital formatta teslim alınmayacaktır. Şartnamede belirtilen teslim tarif ve tanımları geçerlidir)

JÜRİ DEĞERLENDİRME YERİ/TARİHİ: Bursa Teknik Üniversitesi, Yıldırım Yerleşkesi, Eğitim Binası (4 ve/veya 5 TEMMUZ 2020)

SONUÇLARIN DUYURULMASI: 8 TEMMUZ 2020 tarihinde, BTÜ ve Bursa BŞB BTM kurumsal web sayfaları aracılığı ile duyurusu yapılacaktır.

YARIŞMA KOLOKYUMU VE ÖDÜL TÖRENİ: Ödül alanların belirlenmesi sonrası planlanarak duyurusu yapılacaktır.

Takvim Değişikliğinden Kaynaklı Katılım Türü Notu: Olağandışı bir durumdan kaynaklı takvim değiştiği için Haziran 2020 ayı içinde mezun olma durumunda olanlar yarışma sürecinin çok büyük kısmında öğrencilikleri devam ettiğinden “öğrenci” kategorisinde yarışmaya katılmalıdır. Şubat 2020 ve daha önceki yıl ve dönem mezun olanlar “profesyonel” kategoride yarışmaya katılmalıdırlar.

Covid-19 hakkında bilgi aktarılan BTU-Teknik Bakış Programının Youtube adresini de sizlerle paylaşıyoruz. (BTUTeknik Bakış Programı, Dr. Serhat Yamalı, 13 Mart 2020)

https://www.youtube.com/watch?v=_NM6uBrCCoM&feature=youtu.be

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı olarak tüm ilgilenenleri keyifli, verimli ve heyecanlı bir fikir yarışması süreci yaşaması temennimiz ile yarışmaya davet eder, sizleri yarışmada, kolokyum ve bilimsel toplantı etkinliklerimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyarız.