Minik Astronotlar Uzaya Çekilişi

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından Türkiye’nin dört bir yanında bizleri takip eden çocuklarımız ve ailelerimiz ile birlikte,okul öncesi çocuklarımızın, el becerilerini, hayal güçlerini ortaya çıkarmak ve çocukların hayallerindeki uzay düşüncelerini resmetmeleri istenilerek, evde resim sanatına ilgilerini ve becerilerini geliştirmeye yönelik,resim çalışması düzenlenmektedir.Tüm çocuklarımızı bu çekilişe davet ediyoruz.

Adı:Minik Astronotlar Uzaya

Türü:Resim Çalışması

Konu:Hayalinizdeki Astronot kıyafeti, uzay gemisi, uzayda yaşam nasıl olurdu?

Açıklama:Minik Mucitlerin tamamen kendi hayal güçlerini kullanarak belirledikleri renkleri, şekilleri ve uzayda yaşam düşünceleriresmetmeleri istenir.

Hedef Kitle:Okul Öncesi 4-6 yaş öğrencileri

Çekilişe Katılım Koşulları

  1. Çekilişe 4-6 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabilir.
  2. Her öğrenci bir resim ile çekilişe katılabilir.
  3. Çekilişe katılacak resim çalışmaları 35x50cm veya 25x35 cm. ebatlarında beyaz resim kâğıdına yapılmalıdır.
  4. Resim çalışmaları el çizimi olmalıdır.
  5. İstenilen resim malzemeleri (karakalem, pastel boya, sulu boya, guaj boya, renkli kalemler vb.) boya malzemeleri kullanılır.
  6. Resim çalışması tamamlandığında, resmi yapan katılımcının elinde çalışması ile birlikte çekilmiş olan fotoğrafın, verilen başvuru linkine eklenmesi gerekmektedir. Belirtildiği gibi gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.
  7. Çekilişe katılım sağlayan her bir öğrenci ve ailemizinİnstagram adresimiz Bursabtm sayfasını takip etmeleri ve görselin altına bir kez katıldım yazmaları yeterlidir.(Asıl olan başvuru linkinden yapılan katılımdır.)
  8. Yapmış olduğunuz resim çalışmasını birkaç cümle ile anlatınız.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ