ROBOKOD BAHAR DÖNEMİ MART AYI ONLINE ROBOTİK VE YAZILIM EĞİTİMLERİ

Robokod Kodlama ve Yazılım Otobüslerinde yüz yüze verdiğimiz Eğitimlerimiz Pandemi sürecinden dolayı online yapılmaya devam ediyor. 

  • Eğitimlerimiz tamamen ücretsizdir
  • Eğitimlerimiz Zoom Programı üzerinden online (Canlı) olarak yapılacaktır. 
  • Eğitimlerimize 11-17 yaş arası (2004-2010 doğumlu) öğrenciler katılabilir.

Eğitimlerimiz;

          22 Şubat- 19 Mart tarihleri arasında 4 hafta yapılacaktır.

 

Python Eğitimi, Arduino Robotiğe Giriş ve Algoritma Eğitimi, Microsoft Small Basic Eğitimi, Unity ile oyun geliştirme olmak üzere 5 ana başlıktan oluşmaktadır. Her öğrenci bu eğitim dönemi içerisinde yaş grubuna uygun olan eğitimden istediği kadarına başvurabilir. Size uygun gün ve saate göre formları doldurunuz.

Eğitimlerin detaylı içerikleri aşağıda belirtilmiştir. 

 

Eğitimlerimize Kayıt İçin Tıklayınız: http://robokod.bursa.bel.tr/index.php/egitimler/

 

Son başvuru tarihi: 18 Şubat 2020 Perşembe, saat 00.00

 

Eğitimlerimiz: ( 22 Şubat-19 Mart)

PYTHON EĞİTİMİ  

Nesne tabanlı programlama dillerine giriş yaparak gerçek hayatta kullanılan bir yazılım dili öğrenilir. Katılımcılarda problem çözme ve algoritma oluşturma becerileri gelişir. 14-17 yaş

 ( 2004-2007) arasındaki öğrenciler başvurabilir.

 

ARDUINO ROBOTİĞE GİRİŞ VE ALGORİTMA EĞİTİMİ

Algoritma becerileri Arduino ile somutlaştırılarak,Tincercad Simülasyon ekranı ve Arduino IDEsi ile entegreli şekilde dersler işlenecektir. Arduinosu olan olmayan tüm öğrenciler için uygundur. 11-17 yaş (2004-2010) arasındaki öğrenciler başvurabilir.

 

MICROSOFT SMALL BASIC EĞİTİMİ  

Small Basic, programlamayı yeni başlayanlar için son derece kolay, anlaşılır ve eğlenceli hale getirmek üzere tasarlanmış olan metin tabanlı bir programlama dilidir.

Eğitim Microsoft’un her yaştan çocuğun kolayca kullanabileceği Small Basic programı üzerinden yapılacaktır. Bu eğitimi alan öğrenciler C programlama dilini öğrenebilecek hazır hazır bulunuşluk düzeyine erişecektir. 11-14 yaş (2007-2010)arasındaki öğrenciler başvurabilir.

 

 

UNITY İLE OYUN GELİŞTİRME BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ

Oyun programlamayı mümkün olan en kolay şekilde öğrenecek, Unity oyun motoruyla oyunlar geliştirebilecektir. Bu eğitim başlangıç seviyesinden verilecektir. 13-17 yaş(2004-2008) arasındaki öğrenciler başvurabilir.

 

 

Eğitimlerimize Kayıt İçin Tıklayınız: http://robokod.bursa.bel.tr/index.php/egitimler/