ROBOKOD BAHAR DÖNEMİ NİSAN AYI ONLINE ROBOTİK VE YAZILIM EĞİTİMLERİ

Robokod Kodlama ve Yazılım Otobüslerinde yüz yüze verdiğimiz Eğitimlerimiz Pandemi sürecinden dolayı online yapılmaya devam ediyor. 

  • Eğitimlerimiz tamamen ücretsizdir
  • Eğitimlerimiz Zoom Programı üzerinden online (Canlı) olarak yapılacaktır. 
  • Eğitimlerimize 7-17 yaş arası (2004-2010 doğumlu) öğrenciler katılabilir.

Eğitimlerimiz;

26 Nisan- 21 Mayıs tarihleri arasında 4 hafta yapılacaktır.

 

Arduino Robotiğe Giriş ve Algoritma Eğitimi, Microsoft Small Basic Eğitimi, Code.org ile kodlamaya giriş olmak üzere 3 ana başlıktan oluşmaktadır. Her öğrenci bu eğitim dönemi içerisinde yaş grubuna uygun olan eğitimlere başvurabilir. Size uygun gün ve saate göre formları doldurunuz.

Eğitimlerin detaylı içerikleri aşağıda belirtilmiştir. 

 

Eğitimlerimize Kayıt İçin Tıklayınız

 

Son başvuru tarihi: 23 Nisan 2021 Cuma, saat 17.00

 

Eğitimlerimiz: ( 26 Nisan-21 Mayıs 2021)

 

ARDUINO ROBOTİĞE GİRİŞ VE ALGORİTMA EĞİTİMİ

Algoritma becerileri Arduino ile somutlaştırılarak,Tincercad Simülasyon ekranı ve Arduino IDEsi ile entegreli şekilde dersler işlenecektir. Arduinosu olan olmayan tüm öğrenciler için uygundur. 11-17 yaş (2004-2010) arasındaki öğrenciler başvurabilir.

 

MICROSOFT SMALL BASIC EĞİTİMİ  

Small Basic, programlamayı yeni başlayanlar için son derece kolay, anlaşılır ve eğlenceli hale getirmek üzere tasarlanmış olan metin tabanlı bir programlama dilidir.

Eğitim Microsoft’un her yaştan çocuğun kolayca kullanabileceği Small Basic programı üzerinden yapılacaktır. Bu eğitimi alan öğrenciler C programlama dilini öğrenebilecek hazır hazır bulunuşluk düzeyine erişecektir. 11-14 yaş (2007-2010)arasındaki öğrenciler başvurabilir.

 

 

CODE.org ile Kodlamaya Giriş

Code.org çevrimiçi uygulaması ile kodlamanın temellerini atar. Problem çözme, analitik düşünme, kendini ifade edebilme becerileri kazanır. Bilgisayarı, tableti olan tüm öğrenciler için uygundur.

7-10 yaş( 2014-2011) arasındaki öğrenciler başvurabilir.

 

Eğitimlerimize Kayıt İçin Tıklayınız