Uluslararası Üyelikler


Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin üye olduğu uluslararası kurumlar aşağıdaki gibidir:  
 
ASTC - The Association of Science - Technology Centers – Dünya Bilim ve Teknoloji Merkezleri Konseyi (Üyelik)
 
Merkezi Amerika’da olan ASTC organizasyonu 1973 yılında kar amacı gütmeden kurulmuştur ve şuanda 40’ın üzerinde ülkeden 600’den fazla üyesi olan bir kuruluştur. Üyelerinin içerisinde sadece bilim merkezleri ve bilim müzeleri değil, bunların yanında doğa merkezleri, akvaryumlar, planetaryumlar, botanik bahçeleri, hayvanat bahçeleri ve informal eğitime önem veren firmalar da bulunmaktadır.
 
ECSITE - European Network of Science Centers and Museums – Avrupa Bilim ve Teknoloji Merkezleri ve Müzeleri Konseyi (Katılımcı Üyelik)
 
Merkezi Brüksel’de bulunan bu organizasyon önceliği Avrupa`daki bilim merkezleri olmak üzere dünya üzerinde çeşitli coğrafyalarda bulunan bilim merkezleri arası iletişim ve düzenli bilgi alışverişini amaçlamaktadır. 50 farklı ülkeden 400 enstitüyü ve profesyoneli birbirine bağlayan Avrupa genelinde bilim merkezlerinin ve müzelerin üye olduğu çok geniş kapsamlı bir ağdır.
 
NAMES - The North Africa and Middle East Science Centers Network – Kuzey Afrika ve Orta Doğu Bilim Merkezleri Konseyi (Yönetim Kurulu Üyeliği)
 
2006 yılının Ocak sonunda Mısır’daki İskenderiye Kütüphanesi ve Planetaryumu merkezli olmak üzere kurulan bu organizasyon; Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerindeki bilim merkezleri arası koordinasyon ve bilgi alışverişini sağlamayı ve bölgedeki bilim merkezlerinin etkinliklerini arttırmayı amaçlamaktadır.

Uluslararası Üyelikler - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.