Başkanın Mesajı


Büyükşehir Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, toplumumuzun bilimsel algısını geliştirmek ve geleceğin bilim adamlarının yetiştirilmesine katkıda bulunmak için kuruldu.

Şu anda Türkiye’nin en kapsamlı bilim merkezi konumunda olan ve Tübitak’ın içerik ve danışmanlık desteğiyle çalışmalarını sürdüren Bilim ve Teknoloji Merkezi’miz, 12 bin metrekarelik yeni binasında, zengin bir donanımla her yaştan vatandaşımıza hizmet vermektedir.

Büyük bir mutlulukla söyleyebilirim ki Bursa’ya, “Bilimin serüvene dönüştüğü bir merkez” kazandırdık.

250 deney düzeneği ile hizmete başlayan merkezimizde açıldığı günden bugüne kadar on binlerce ziyaretçiyi ağırladık.

Başta 6-15 yaş aralığındaki çocuklarımız olmak üzere yetişkinlerin de yoğun ilgi gösterdiği Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’miz Bursa ve çevre illerle birlikte 20 milyonluk bir nüfusa hitap etmektedir.

Bilim adamlığı bir meslek değil bir yaşam biçimidir. Geleceğin inşasında önemli bir rol üstlenecek olan Bilim ve Teknoloji Merkezi’mizin farklı etkinlikler, ulusal ve uluslararası organizasyonlarla dolu dolu, yaşayan bir merkez olması için özel gayret gösteriyoruz.

Amacımız, idealist, üretken, birikimli ve bilime meraklı gençler yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Bu vesileyle, tüm çocuklarımızı, gençlerimizi, aileleriyle birlikte Bilim ve Teknoloji merkezimizde ağırlamaya daima hazır olduğumuzu belirtir sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
Recep ALTEPE
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı

Başkanın Mesajı - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
Bursa Bilim Merkezi Nedir? Bilim ve Teknoloji Merkezi İletişim
Bursa Büyükşehir Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.