Yükleniyor...

SÖMESTİR KAMPLARI 2018

Anasayfa / SÖMESTİR KAMPLARI 2018

blog

SÖMESTİR KAMPLARI 2018

Yarı yıl tatilini bilimle dolu ve eğlenceli bir şekilde geçirmeye ne dersiniz?

Çocuklarımızın bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak, onlardaki potansiyeli açığa çıkarmak ve kendilerini keşfetmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Sömestir Kampları birçok farklı ilgi alanına hitap ediyor. Model uçak, çizgi izleyen robot yapımı, Arduino ile arazi aracı yapımı, Arduino ile engel tanımayan robot yapımı, oyun kodlama, arttırılmış gerçeklik ve hologram yapımı, akıllı ev teknolojileri, web sayfası hazırlama, maker, astronomi ve biyoloji gibi temalarda birbirinden eğlenceli kamplar öğrencileri bekliyor.

ETKİNLİK BİLETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

20 Ocak 2018 – 04 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sömestir Kampları şu başlıklar altında gerçekleşecek:


 

Turna Sportif Planör Yap Uçur

Havacılığa ve model uçak yapımına meraklı çocuklarımız için geliştirdiğimiz kampta 

 

katılımcılar; havacılık tarihi ve uçaklar hakkında bilgi aldıktan sonra kendi model uçaklarını yapacaklar. Uçuş ayarları yapılan uçaklar kamp sonunda mini bir turnuvayla yarışacaklar.

 

Süre: 2 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 1. Grup: 25-26 Ocak 2018 2. Grup: 3-4 Şubat 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 150 TL

 

Çizgi İzleyen Robot

Geleceğin mühendisleri bu kampta elektronik entegreler nedir, nasıl kullanılır, algoritma nasıl oluşturulur ve geliştirilir gibi konuları öğrenecekler. Ardından sensörlerden gelen verileri işleyip, algoritmasını oluşturdukları devreyi tamamlayacaklar. Kampın sonunda her bir katılımcı çizgi izleyen robot üretecek ve programlayacak.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  1 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 1. Grup: 20 Ocak 2018 2. Grup: 21 Ocak 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 100 TL

 

Arduino ile Arazi Aracı Yapımı

Zorlu şartlara meydan okuyan araçları çocuklarımız üretecek. Katılımcılar basit olarak arduino kodlamayı ve algoritma oluşturmayı öğrenecektir. Kampta çoklu motor kontrolü kullanımı, el becerisi ile ürün birleştirme ve sensörlerden gelen verileri işleyerek bir araç yapımı sağlanacaktır.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  2 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 30-31 Ocak 2018 
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 200 TL

 

Arduino ile Engel Tanımayan Robot Yapımı

Engel tanımayan robotları tasarlamak bizim işimiz. Katılımcılar basit olarak mikro denetleyiciler, arduino, algoritma oluşturma ve geliştirme hakkında bilgi alacaklar. Ardından sensörlerden gelen veriler ile motor kontrolü eğitimleri gerçekleşecek. Eğitimini tamamlayan küçük mühendislerimiz engel tanımayan robotlar üretecekler. Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  2 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 1. Grup: 23-24 Ocak 2018 2. Grup: 27-28 Ocak 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 200 TL

 

Arduino ileTeknolojik Akıllı Ev Sistemi

Şimdi aklı başında evler moda. Kamp katılımcıları mikro denetleyiciler, arduino, algoritma oluşturma ve geliştirme hakkında bilgi alacak ve sensörlerden gelen verileri işleyip, algoritmasını oluşturdukları akıllı ev simülasyonunu gerçekleyecekler. Bu eğitim sonunda her katılımcı akıllı ev otomasyonu üretmiş olacak.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  2 gün
Seviye: İlkokul
Tarih: 1. Grup: 27-28 Ocak 2018 2. Grup: 03-04 Şubat 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 100 TL

 

Kodlama - Flappy Bird

Dünya çapında meşhur olan Flappy Bird oyununu içimizden herhangi biri yazabilirdi. Dilerseniz bir kere birlikte yazalım. Siz de kendi oyununuzu tasarlayıp yazabilirsiniz. Kampa katılan çocuklarımız temel programlama ve oyun tasarlama eğitimin ardından Flappy Bird oyununu tekrardan kodlayacaklar.

Süre:  1 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 02 Şubat 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 75 TL

 

Oyun Kodlama - StarWars

Nesilden nesle uzanan bir efsaneyi oyun şeklinde kodlamak istemez misiniz? Kampa katılan öğrenciler kendi Star Wars bilgisayar oyunlarını tasarlayacaklar. Programlamayı öğrenirken, bir oyun tasarımının adımlarını ve gerekliliklerini de öğrenecekler.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  1 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 26 Ocak 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 75 TL

 

Artırılmış Gerçeklik ve Hologram Yapımı

Teknolojinin en hayret verici ve eğlenceli alanlarından Artırılmış Gerçeklik ve Hologram Teknolojileri şimdi Sömestir Kamplarında. Katılımcılar artırılmış gerçeklik uygulamalarını inceleyecekler. Daha sonra kendileri birer artırılmış gerçeklik uygulaması yapacaklar. Ardından da hologram teknolojisini keşfedip kendi hologramlarını üretecekler.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  1 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 01 Şubat 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 75 TL

 

Algoritmik Sanat ve Kodlama

Bilim yalnızca soğuk formüllerden ibaret değil. O matematiğin altında gözkamaştırıcı bir estetik de yatıyor. Bu kampta çocuklar bir noktadan yolaçıkarak çizgiler, şekillder ve animasyonlar üretmeyi öğrenecek, ve doğadaki birçok şeklin arkasındaki matematiği keşfedecekler, Fibonacci Sayılarını vespiralini öğrenip, bilgisayarda bunları nasıl geliştireceklerini öğrenecekler.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  1 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 02 Şubat 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 75 TL

 

Elektronik Oyun Kumandası Yapımı

“Kol bozuk” artık bir bahane değil. Bu kampta öğrenciler kendi oyun karakterlerini kodlayacak ve Makey Makey ve oyun hamurundan üretecekleri elektronik kumanda ile kendi oyunlarını oynayacaklar.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  4 saat
Seviye: İlkokul
Tarih: 20 Ocak 2018
Saat: 14:00-18:00
Ücret: 50 TL

 

Theremin Elektronik Müzik Aleti Yapımı

Elektro-manyetik dalgaları keşfeden insanlık onunla yalnızca radyo yapmadı. Çok enteresan bir müzik aleti de üretti: Theremin. Bilim ve sanatı buluşturan bu aleti biz de yapalım istedik. Bu kampta öğrenciler Arduino kartı ile elektroniğe giriş yapacaklar. Bu elektronik kartı tanıyıp elektronik kodlama ile tanışacaklar. Ultrasonic mesafe sensörünü kullanarak kendilerine Theremin adlı müzik aletini yapacaklar.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  4 saat
Seviye: İlkokul
Tarih: 21 Ocak 2018
Saat: 14:00-18:00
Ücret: 50 TL

 

Kod Yazmadan Web Sayfası Yapıyoruz

Ben de kendi web sitemi yapmak istiyorum ama kodlama bilmiyorum, diyorsanız bu kamp tam size göre. Kodlama bilgisi olmayan katılımcılara başlangıç seviyesinden wordpress altyapısını kullanarak web sayfasının yayın sürecine kadar olan kurulum, güncelleme ve yayına alma işlemlerinin nasıl yapıldığını uygulayarak anlatacağımız bu kampta katılımcılar web sayfası tasarımlarını kendi bilgisayarlarında oluşturup istediklerinde sunucuya yükleyerek yayına almayı öğrenmiş olacaklar.Bu etkinlik için laptop ve fare getirilmesi gerekmektedir.

Süre:  2 gün
Seviye: Lise
Tarih: 23-24 Ocak 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 150 TL

 

Biyobilim

Canlıların gizemli dünyasına yolculuk yapmak için sizi biyobilim kampına davet ediyoruz. Canlılar dünyası ilginizi çekiyor ise doğanın taklit edilerek teknolojik tasarımlarla nasıl kullanıldığını öğrenecek ve problemlere çözüm üreteceksiniz. Ateş böceklerindeki ışığın sebebini çözeceksiniz. Bitki hücresinin içerisine girip yeşil ışığın oluşma olayını gözlemleyeceksiniz.

Süre:  1 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 30 Ocak 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 75 TL

 

Gezegenler Arası Yolculuk

Etkinliğimizde özel bir yazılım kullanılarak Güneş Sistemimizde bulunan gezegenler arasında sanal bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu sanal yolculukla gezegenlerin fiziksel ve kimyasal özellikleri hakkında bilgi sahibi olacak ve keyifli bir planetaryum gösterisi izleyeceksiniz. Dünya’dan Mars’a bir araç nasıl gönderilir? Ve Mars’ın yüzeyine nasıl indirilir? Bu sorunun cevabını kendinizin tasarlayacağı “Mars aracı” ile deneyimleyebilirsiniz.

Süre:  1 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 1. Grup: 25 Ocak 2018 2. Grup: 01 Şubat 2018
Saat: 10:00-16:30
Ücret: 50 TL

 

Kimya Fabrikası

Mühendisliğin süreçlerini öğrene​rek deneyimleyebileceğin atölye çalışmaları seni bekliyor. STEM etkinliğinin yer aldığı kamp içerisinde bir problemlere çözüm üretme imkanı bulacaksın. Çevrende bulunan plastik maddeleri tanıyarak sonrasında farklı bir bakış açısı kazanıp yeniden üretme şansına sahip olacak ve bu çalışmaları alanında uzman eğitmenlerle gerçekleştireceksin.

Süre:  1 gün
Seviye: Ortaokul
Tarih: 31 Ocak 2018
Saat: 10:00-17:00
Ücret: 50 TL

 

Minik Mucitler Uzayda

Çocukların merakla keşfetmek istediği uzay hakkında, eğlenceli ve ilginç aktiviteler ile birlikte uzayın merak edilen alanlarına yönelik çalışmaların yapıldığı atölyedir. Öğrencilerin, astronotların  dünyası, uzayda yaşam, gezegenler, galaksiler hakkında bilgi sahibi olacakları ayrıca birbirinden farklı  takım oyunlarıyla eğlenceli birgün geçirecekleri etkinliktir. 5-6 yaş grubu mucitlerimizi bekliyoruz.

*Ayrıca etkinliğe katılım sağlayan Minik Mucitlerimize 2 adet Dinozor Sergisi ve Planetaryum bileti hediyemizdir.

Süre:  1 gün
Seviye: Ana Sınıfı
Tarih: 20 Ocak 2018 veya 04 Şubat 2018
Saat: 13:00-16:00
Ücret: 40 TL

 

 

Aynalarla Bilim

Minik Mucitlerimiz, renkli küpler oluşturarak bu küplerin aynadaki yansıma olayını çeşitli uygulamalar ile gözlemleyecekleri ve küplerin çoklu görüntü oluşumunu uygulayarak ve eğlenerek öğrenecekleri bilim etkinliğidir. Bu etkinliklerin yanı sıra birçok eğlenceli takım  oyunları ile bilimi eğlenerek öğrenme fırsatı sağlayacaklar. 5-6 yaş minik mucitlerimizi bekliyoruz.

*Ayrıca bu etkinliğimize katılım sağlayan mucitlerimize 2 adet dinozor sergisi ve planetaryum bileti hediyemizdir.

Süre:  1 gün
Seviye: Ana Sınıfı
Tarih: 27 Ocak 2018
Saat: 13:00-16:00
Ücret: 40 TL

 

 ETKİNLİK BİLETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!