BTM Eğitimlerinde Yenilikçi Teknolojiler

Sanal Sınıf Nedir?

3D Sanal Sınıf uygulaması, öğrencilerimizin okullarında gördükleri kazanımları 3D Video ve Simülasyonlar ile öğrenmelerine imkan sağlayan teknolojik bir ortamdır.

Örneğin; vücudumuzda damarlar da kanın yolculuğu nasıl? Damarların içerisine bizzat giriyormuşsunuz gibi görebilirsiniz veya dünyamızın tam ortadan ikiye bölündüğünde nasıl bir yapıya sahip olduğunu görerek inceleme imkanına sahip olabiliriz. Bunların yanında farklı dersler içerisinde yer alan konuları 3 boyutlu ve zengin görseller ile inceleme imkanına sahip olabilirsiniz.

 Sanal sınıf uygulamaları eğitimin geleceğine yön vermek üzere hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’de toplamda 500 adet bulunan Sanal Sınıf ortamını Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’mize kazandırmış bulunmaktayız. Böylece merkezimizi ziyaret eden okul gruplarına okullarda görmüş oldukları dersleri 3 boyutlu videolu anlatımlar ile kolay ve anlaşılabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Bilim ve Teknoloji Merkezi bünyesinde kurduğumuz 3D Sanal Sınıfta ;

Toplamda 750 video, 348 simülasyon

►(İlkokul için Fen Bilgisi-Matematik dersleri ile ilgili 20 video- 4 simülasyon),

►(Ortaokul için Fen Bilgisi-Matematik dersleri ile ilgili 173 video- 84 simülasyon),

►(Lise için Fizik-Kimya-Biyoloji dersleri ile ilgili 557 video – 260 simülasyon)

yer almaktadır.

***Sanal sınıftan yararlanmak isteyen okul gruplarımız çok yakında bursabtm.org adresimizde yer alan okul randevuları kısmından form doldurarak randevu alabilecek.

İLKOKUL GRUPLARINA YÖNELİK SANAL SINIF VİDEO-SİMÜLASYON İÇERİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ORTAOKUL GRUPLARINA YÖNELİK SANAL SINIF VİDEO-SİMÜLASYON İÇERİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

LİSE GRUPLARINA YÖNELİK SANAL SINIF VİDEO-SİMÜLASYON İÇERİKLERİ İÇİN  TIKLAYINIZ