Yükleniyor...

Aile Etkinlikleri

Anasayfa / Aile Etkinlikleri

Aile Etkinlikleri

Hafta sonlarınızı çocuğunuzla birlikte değerlendirmek için mükemmel bir fırsat oluşturur.

Anne ve babalar çocukları ile yaptıkları her türlü etkinliği hem keyifli öğrenme deneyimlerine hem de birlikte kaliteli zaman geçirme fırsatına dönüştürebilirler. Ebeveynler arasında doğru iletişim kurmak ve kaliteli zaman geçirmek için çocuğun ve ebeveynin birlikte bir şeyler yapması ve iki tarafın da gerçekleştirilen aktiviteye bütünüyle dâhil olması çok önemlidir.

Birlikte zaman geçirildikçe çocuk kendisini önemli hisseder ve sevildiğini düşünür. Bununla birlikte ebeveyn de çocuğuna daha iyi rehberlik edebilme şansı elde eder. Çocuk, teşvik edici bir ortamda düşüncelerini ve hislerini dile getirme fırsatı bulur. Kendine olan güveni gelişir ve bu sayede, ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişki kuvvetlenir.

Çocuk ve aile etkinlikleri yaratıcılığın ön planda olduğu, mühendislik uygulamaları, STEM atölyelerinin yer aldığı, bir ürün tasarlanarak gerçekleştirilen, bilimsel süreçlerin kullanıldığı atölyelerden oluşmaktadır.

Çocuk ve Aile etkinliklerinde ailelere düşen görev nedir?

Çocuğun aktif ilgi ve katılım göstermesi için aile tarafından desteklenmesi gerekir. Aile etkinlik sırasında çocuğun yapmasına fırsat vermeli, başarılı olduğunda geribildirimde bulunmalıdır.

Etkinlikler çeşitli yaşlar arasında tüm çocuklar ve aile bireylerini kapsamaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri olup etkinliğe göre seans saatleri yaş gruplar değişmektedir.